Comarch ERP Enterprise to zintegrowane oprogramowanie do zarządzania firmą.

Przeznaczone jest dla przedsiębiorstw chcących osiągnąć wyższy poziom zaawansowania pracy z systemem ERP – zarówno w obszarze transformacji procesów, dywersyfikacji działalności, otwarcia się na nowe zagraniczne rynki czy też szybkiej reakcji na zmiany rynkowe.

Z Comarch ERP Enterprise rozwiniesz potencjał Twojej firmy w każdym sektorze: w handlu i produkcji.

Więcej niż system ERP

  • Łatwe zarządzanie wielofirmową i wielozakładową strukturą organizacyjną
  • Najwyższa wydajność i skalowalność
  • 360° Omnichannel – personalizacja usług
  • Działa na różnych platformach bazo danowych jak i na wszystkich systemach operacyjnych
  • Rozwiązanie w 100% chmurowe zintegrowane z Internetem Rzeczy (IoT) z wygodnym interfejsem webowym
  • Rozwiązanie wielokrotnie wyróżnione nagrodami branżowymi zawsze w zgodne z polskimi z przepisami

Podstawowe funkcjonalności Comarch ERP Enterprise

Dystrybucja

Efektywna i elastyczna sprzedaż decyduje o sukcesie firmy. System Comarch ERP Enterprise pozwala na sprawną realizację zamówień i gwarantuje szybką dostawę dzięki kontroli i automatyzacji procesu dystrybucji, poczynając od oferty, poprzez zamówienie i związane z nim dokumenty np. faktury, aż do analizy sprzedaży.

Narzędzie dystrybucji typu Omnichannel umożliwia dodatkowo dołączenie do dowolnych kanałów sprzedażowych, jak Amazon czy Ebay, rozwiązań dla sklepów internetowych (Comarch e-Sklep, Oxid, Magento lub Shopware), rozwiązań dla stanowisk kasowych jak Comarch POS, mobilnych rozwiązań sprzedażowych oraz Call Center. Najnowocześniejszych strategie Omnichannel są dostępne dla Państwa na wyciagnięcie ręki.

Zarządzanie magazynem

Efektywne zarządzanie magazynem to prosta oszczędność czasu i pieniędzy. Na koszty magazynowania ma wpływ zarówno powierchnia magazynu, rozmieszczenie towarów oraz sybkość dotarcia do przechowywanych artykułów. Rozwiązania Comarh ERP Enterprose to elastyczna logistyka magazynowa procesów od przyjęcia towaru poprzez wszystkie etapy produkcji lub składowania, kompletację aż do wydania towaru, z uwzględnieniem transportu.

Produkcja

Podstawę planowania i kontroli w Comarch ERP Enterprise stanowi kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją wielowariantową, procesową, dyskretną, opartą na numeracji serii i partii – równiez w formie mieszanej. CEE wspiera ponadto wszelkie istotne metody zarządzania jak np. decyzję Make or BuyKanban albo Just in Time. Zintegrowane zarządzanie jakością, dopełnia różnorodność funkcjonalności w zakresie produkcji. Dzięki współpracy z platformą Comarch IoT, Twoja firma będzie przygotowana na czwartą rewolucję przemysłową (Przemysł 4.0)

Zaopatrzenie

Twoi Klienci liczą na terminowe dostawy – ich gwarancją jest sprawny przepływ towarów. Kontrola wszystkich procesów typu przyjęcie towaru, zarządzanie stanami magazynowymi czy zakupu w Comarch ERP Enterprise odbywa się w jednym miejscu. Dzięki temu można wygodnie śledzić poszczególne procesy, które stanowią integralną część pełnego łańcucha dostaw.

Księgowość i finanse

Finanse i księgowość to obsługa hierarchicznych struktur organizacyjnych z możliwością ich odwzorowania oraz realizacją wewnętrznych rozliczeń. Znaczna automatyzacja operacji księgowych w systemie jest możliwa np. poprzez poprzez podpowiedzi w polach obowiązkowych. Inne wyróżniające się funkcje modułu to m.in. łatwość wprowadzania i wyprowadzania danych. W analizie danych, obok wielu rodzajów standardowych raportów, istnieje możliwość różnorodnego tworzenia list poprzez dowolny wybór, sortowanie i sumowanie.

Środki trwałe

Praca z dokumentacją księgowo-finansową dotyczącą środków trwałych przedsiębiorstwa może odbywać się bezpośrednio w dedykowanym module. Funkcjonalność ta obsługuje pełne spektrum wymagań związanych z zarządzaniem aktywami odnośnie odpisów, wartości ubezpieczenia, planowanych nakładów i kosztów napraw.

Business Intelligence

Zintegrowane rozwiązanie Comarch BI  obejmuje wszystkie obszary działalności firmy: controlling, kadry, logistyka magazynowa, produkcja, zaopatrzenie, CRM, dystrybucja, serwis, WMS i księgowość. Gwarantuje dostęp do najbardziej aktualnych danych przez co stanowi niezawodne narzędzie przy podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Ergonomiczny interfejs i przejrzystość raportowania ułatwiają pracownikom dostęp do istotnych i aktualnych informacji bez konieczności specjalnego szkolenia.

Planowanie

Odpowiednie planowanie jest podstawą sukcesu przedsiębiorstwa. Comarch ERP Enterprise oferuje funkcje krótko-, średnio- i długofalowego planowania zapotrzebowania materiałowego (MRP), jak również użycia zasobów. Nagłe zmiany w planowaniu lub zapotrzebowaniu nie stanowią już problemu, bo system umożliwia rozpoczęcie na nowo procesu planowania również w wielu równoległych scenariuszach.

Serwis i utrzymanie ruchu

Utrzymanie własnego parku maszyn, serwisowanie i konserwacja urządzeń z własnej produkcji i na zlecenie producenta – wszystkie te usługi oferowane przez Twoją firmę są wspierane przez Comarch ERP Enterprise w pełnym zakresie. Dzięki automatyzacji procesów tworzenia komunikatów serwisowych, realizacji i rozliczania usług oraz dostaw nowych urządzeń,  dział serwisu w Twojej firmie może liczyć na wsparcie na każdym etapie pracy. Odwzorowanie umów serwisowych i planowanie procesów konserwacyjnych stanowią dodatkowe ułatwienie.

Controlling

Comarch ERP Enterprise zapewnia lepsze zarządzanie wynikami przedsiębiorstwa, gdyż obok tradycyjnego rachunku kosztów obejmuje również analizy pod kątem kosztów projektów, jednostek przedsiębiorstwa i innych dowolnie wybranych parametrów np. klient, przedstawiciel, artykuł czy region.

Zarządzanie projektami

System pracy oparty na projektach wymaga odpowiednich narzędzi do zachowania przejrzystości w zarządzaniu projektami – ich realizacją, wynikami i generowanymi kosztami. Comarch ERP Enterprise umożliwia łatwy nadzór i rozliczanie projektów klienckich i wewnątrzfirmowych. Ścisłe powiązanie z innymi modułami funkcjonalnymi jak logistyka magazynowa, zakupy lub produkcja pozwala w łatwy sposób obsłużyć proces nabycia lub produkcji materiału, do którego odnosi się projekt. Za pomocą zintegrowanego systemu rejestracji czasu pracy istnieje możliwość dokumentacji, analizy i rozliczenia czasu i czynności poświęconych na realizację konkretnego przedsięwzięcia. Dodatkowym atutem modułu jest planowanie oraz możliwość rejestracji i obsługi umów serwisowych

Zarządzanie procesami (workflow)

Dzięki wbudowanego silnikowi do zarządzania procesami (workflow) w Comarch ERP Enterprise można w szybki sposób realizować sprawną automatyzację procesów w całym przedsiębiorstwie. Zarówno w prostych, opartych na regule procesach, jak i w bardziej skomplikowanych scenariuszach nie tylko w przypadku pojedynczej firmy, ale także w wielu przedsiębiorstwach, stanowiących grupę kapitałową, czy skoordynowany łańcuch dostaw– każdemu pracownikowi przydzielone zostają zadania razem z łatwym dostępem do informacji potrzebnych do ich realizacji, a ich realizacja jest monitorowana na bieżąco.